• Towarzystwo Przyjaciół Porąbki
    Towarzystwo Przyjaciół Porąbki
  • Towarzystwo Przyjaciół Porąbki
  • Towarzystwo Przyjaciół Porąbki
  • Towarzystwo Przyjaciół Porąbki
  • Towarzystwo Przyjaciół Porąbki

Zjazd Towarzystw Regionalnych w Rudzicy

21 października nie tylko pogoda sprawiła, że nad Rudzicą zajaśniało słońce. Raz w roku towarzystwa regionalne z terenu całego powiatu bielskiego mają swoje święto i razem spotykają się, by porozmawiać o ważnych dla towarzystw sprawach dotyczących naszej małej ojczyzny.  W tym roku gospodarzem obrad  w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzicy było Towarzystwo Miłośników Rudzicy, które obchodziło jednocześnie jubileusz swojego XX-lecia.

          Całość imprezy poprowadzili Jolanta Zienkiewicz prezes Towarzystwa razem z Kamilem Cekierą. W sali obok można było obejrzeć wystawę starych fotografii z Rudzicy, a także zapoznać się z dorobkiem naukowym Towarzystwa. 

         Wśród gości nie mogło zabraknąć członka zarządu powiatu bielskiego Doroty Nikiel, która wraz z wiceprzewodniczącym rady powiatu Józefem Herzykiem oraz radną Władysławą Gańcarczyk złożyli życzenia towarzystwu.

         W części artystycznej mogliśmy usłyszeć Zespół Regionalny Jasieniczanka"oraz zespół "Szwarne Dziecka" pod kierownictwem Pani Marii Szubert, a także dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzicy. Na scenie zaprezentowali się rudziccy twórcy: gawędziarz Jan Szostak, a także niezastąpiony poeta Juliusz Wątroba. W części programowej ciekawy wykład o rewitalizacji zamku w Grodźcu Śląskim wygłosił dr Jacek Proszyk.

Kapitału zjazdu w składzie:

- Jan Kruczek z Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego "Zagroda" w Buczkowicach,

- Ryszard Stanclik z Towarzystwa Miłośników Jaworza,

- Jan Kos z Towarzystwa Przyjaciół Porąbki ,

- Piotr Kropka z Towarzystwa Miłośników Rudzicy,

odczytała uchwałę zjazdu i zobowiązała Towarzystwo Miłośników Rudzicy do jej realizacji. W przyszłym roku organizatorem zjazdu będzie Towarzystwo Przyjaciół Porąbki, które obchodzić będzie 25-lecie istnienia.

fot: Towarzystwo Miłośników Rudzicy, tekst: Starostwo Powiatowe w Bielsku Białej.

facebook_page_plugin